מאמרים

הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס 1

הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס

הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס הינו מסמך משפטי חשוב המאפשר לכל אדם בגיר לקבוע מראש מי ואיך יטפלו בו וינהלו את חייו באם הוא בעצמו לא יהיה כשיר לעשות זאת בעצמו.
במסמך זה תוכל להגדיר את זהותו של האדם/הגורם בו תבחר שיתמנה, בעת הצורך, כאפוטרופוס שיטפל בך ובכל עניינך, במקרה שבעתיד, חו”ח, לא תהא כשיר ותזדקק למינוי אפוטרופוס.
במסמך תוכל לקבוע מראש הנחיות מפורטות שיקבעו ויגדירו את כל רצונותיך בכל הנוגע לענייני חייך (האישיים, הרכושיים והרפואיים).

לקריאת המאמר

עורך דין נוטריון

ייפוי כוח מתמשך

תאונות דרכים, שבץ מוחי, דמנציה, מחלה קשה, תשישות נפשבחיים לא חסרות צרות שעלולות לשבש את שגרת היום יום שלכם, לפגוע בעצמאותכם וחמור מכך, למנוע מכם לקבל החלטות קריטיות בכל הנוגע לעצמכם, לבריאותכם ולרכושכם. ייפוי כוח מתמשך הוא המסמך שיאפשר לכם לתכנן את עתידכם, יבטיח שברגע האמת תישארו בשליטה מתמדת ויחסוך מכם ומיקיריכם הליכים משפטיים מסורבלים וכואבים.

לקריאת המאמר

עורך דין נוטריון

מדוע חשוב לערוך צוואה במהלך הליך גירושין

ללא כל קשר לגירושין, כידוע חוק הירושה הוא חוק מרכב ומסובך אולם סעיפי 10-13 לחוק קובעים באופן חד משמעי שאדם שלא הותיר אחריו צוואה, יחולק עיזבונות כך שמחצית מהעיזבון תועבר לבן או בת הזוג ואילו המחצית השניה תועבר לילדים (בחלקים שווים).
מכאן ועל פי הדוגמא העיזבון יחולק כך שבן הזוג יקבל 3/6 מהעיזבון וכל אחד משלושת הילדים יקבל 1/6 ממנו.

לקריאת המאמר

עורך דין נוטריון

צוואות וירושות

לאורך השנים אתם צוברים הון, נכסים ורכוש הנמצאים בשליטתכם המלאה. אבלעצמו רגע את עיניכם ושאלו את עצמכם: מי ייהנה מהרכוש וההון הזה? כיצד תמנעו מלחמות ירושה בין היורשים? ומה יעלה בגורל העסק שלכם? זה הזמן להתעורר ולהסתכל למציאות בעיניים, כי יש לפחות 3 סיבות טובות לערוך צוואה עכשיו ולהבטיח בכך את עתיד המשפחה ושלמותה.

לקריאת המאמר

צור קשר